21 C
Skopje
вторник, септември 29, 2020
Почетна Тагови американска морнарциа

Таг: американска морнарциа

ВИДЕО: Американската морнарица го тестира најмоќниот дрон досега

Компанијата за производство на беспилотни летала MartinUAV го испорача својот радикален дрон на американската морнарица, која веќе почна да го тестира V-Bat на Атлантскиот...

НАЈПОПУЛАРНИ