Почетна Тагови анкета

Таг: анкета

Кои се главни пречки за младите да водат бизнис во Македонија?

0
Каков е амбиентот за младите во Македонија за водење на бизнис, учествувајте во истражувањето и дадете го вашиот придонес во анкетата чија цел има да постави...

Препораките се втор најважен канал за вработување

0
Кандидатите доаѓаат до работа на различни начини, а кој е најчестиот начин, истражи хрватскиот портал за вработување MojPosao, кој спроведе анкета помеѓу повеќе од 1700...

Ова се 20 најсреќни земји во светот

0
Последниот извештај за среќата во светот World Happiness Report открива деа скандинавските земји продолжуваат да доминираат во врвот, а САД стануваат се потажни и...

Анкета: Македонците очекуваат економски просперитет во 2018 година

0
Македонците се оптимисти во однос на економскиот просперитет во 2018-та, поголемиот број се надеваат на подобра година, а се чувствуваат и посреќни од поголемиот...