Почетна Тагови Антарктиик

Таг: Антарктиик

На Антарктикот измерени 20 степени во февруари

0
На Антарктикот овој месец се измерени рекордни 20,75 степениз Целзиусови, изјавија од Франс Прес. Бразилскиот научник Карлос Шефер изјави дека никогаш досега не видел толку...