18.5 C
Skopje
понеделник, октомври 14, 2019
Почетна Тагови апликации

Таг: апликации

Топ апликации кои ќе го решат проблемот со зависноста од мобилните...

Смартфоните веќе долго време се наше секојдневие, но кај одредени корисници може да се појави и зависност од тие уреди. Ако имате проблем да...

Facebook укина десетици илјади апликации кои се потенцијално опасни по приватноста...

Facebook објави дека укинува повеќе десетици илјади апликации кои потенцијално претставувале опасност за приватноста на корисниците, покажа интерната ситрага извршена врз милиони апликации. Социјалната...

Технологијата ни овозможува да ги искористиме своите потенцијали, да сонуваме за...

Технологијата го менува светот од секој аспект на нашето постоење. Начинот на кој учиме, работиме, комуницираме, купуваме или патуваме. Денес употребата на комуникациската технологија...

Првата генерација програмери на апликации од Семос Едукација започнаа успешни кариери

Првата генерација од 15 студенти на единствената iOS академија во Македонија која два пати годишно се организира од страна на Семос Едукација и Codewell,...

Google избриша 29 апликации кои се користеле за крадење фотографии и...

Компанијата Google отстрани 29 апликации кои се користеле за крадење фотографии и измама на корисниците. Компанијата за безбедност Trend Micro откри 29 злонамерни апликации...

Паметните телефони ќе детектираат депресија кај корисниците

Во САД има загрижувачки пораст на депресијата кај тинејџерите и младите. Тоа доведе до прашањето дали истите уреди кои генерално се виновни за таа...

Најдобри апликации за успешна година

На пазарот постојат многу апликации кои можат да ни го олеснат секојдневието, но и да ни помогнат да го подобриме здравјето, финансиите, образованието и...

Во текот на 2018 година биле преземени повеќе од 113 милијарди...

Компанијата за мобилни податоци и аналитика App Annie соопшти дека преземањето апликации и игри, како и нивното користење во 2018 година го надминало минатогодишниот...

Ова се десет Android апликации кои оствариле најголем профит во 2018...

Се чини дека апликациите на популарните социјални мрежи како Facebook, Instagram, Twitter и сл. не влегле во друштво на најпрофитабилните апликации за 2018 година....

Некои апликации ја „јадат“ батеријата на телефонот, но има решение

Батеријата на паметниот телефон се празни побрзо од вообичаено? Можеби проблемот е некоја од следните апликации. Poslovni Dnevnik направи листа со апликации кои ја празнат батеријата...