7 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021
Почетна Тагови архитектура

Таг: архитектура

Студентка изработи проект за оживување на локацијата на Езерото Треска

„Да му се врати на градот едно место каде што може за многу кратко време, 20 минути, веднаш да се ужива на...

Пере Самандов: „Paolo Sabor“ воведе иновација – онлајн консалтинг во архитектурата...

„Паоло Сабор“ е македонска компанија за архитектура и градежништво чија главна дејност е проектирање, надзор и изградба на градби од втора категорија. Освен тоа,...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Овој град е прогласен за светска престолнина на архитектурата!

Ако сакате да патувате и да се одушевувате на различната архитектура, имате многу причини да го посетите Рио де Жанеиро. Поранешниот главен град на...

Archi Play играчките креирани во Србија поттикнуваат креативност и иновативност кај...

Приказната на Archi Play ја започнал брачниот пар од Србија, Билјана и Братислав Бранковиќ, а заедно студирале и архитектура. Заедно дошле до иновативната идеја...

НАЈПОПУЛАРНИ