-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови Ајндховен

Таг: Ајндховен

Холандскиот град Ајндховен со ароматерапија од портокал ќе ги спречува жителите...

Дали слаткиот мирис на портокали може да спречи тепачка? На улицата Стратумзајнд во холандскиот град Ајндховен, која е позната по бурниот ноќен живот и...

На Холандија и недостигаат ѕидари, па затоа почна да прави 3Д...

Холандскиот град Ајндховен до идната година ќе добие пет 3Д испечатени куќи, кои ќе може да се земат под кирија. Со тоа, меѓу другото,...

Се реализираше првиот лет на ТУИ од Ајндховен до Охрид

Со воден мост во форма на виножито, ТАВ Македонија попладнево го пречека првиот лет од Ајндховен, кој пристигна на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле...

Првата вертикална шума за сиромашни граѓани ќе се гради во Холандија

Компанијата Stefano Boeri дизајнираше и изгради вертикални шуми во целиот свет, но нивниот последен дизајн ќе биде изграден во Ајндховен, Холандија, и за разлика...

Холандскиот ТУИ со чартер летови Ајндховен – Охрид од 2018 година

Холандскиот тур-оператор ТУИ Холандија ќе воведе нови сезонски летови од Ајндховен до Охрид во летната сезона во 2018 гoдина, објавува ТАВ Македонија. ТУИ ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ