19 C
Skopje
петок, мај 7, 2021
Почетна Тагови база

Таг: база

Русија ќе испрати роботи на Месечината кои ќе ја штитат Земјата...

Освојувањето на Месечината се наоѓа на листата на руската вселенска агенција и тоа во не толку далечна иднина. Roscosmos моментално развива сеопфатен...

Илон Маск покажа како ќе изгледа алфа базата на Марс

Илон Маск покажа како ќе изгледа базата на SpaceX на Месечината. Маск ги објави фотографиите во „твит“ наречен „Марс алфа база“. На фотографиите се...

НАСА ќе испрати астронаути на траен престој во база која ќе...

Астронаути на Американската вселенска агенција НАСА наскоро ќе живеат во база која ќе кружи околу Месечината, потврди американскиот потпретседател Мајк Пенс. Пенс ја откри...

НАЈПОПУЛАРНИ