4.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови банка

Таг: банка

Македонија на 25-то место во светот меѓу земјите со најмногу банкарски...

Македонија се наоѓа на 25-та позиција меѓу земјите со најмногу банкарски филијали по глава на жител или 24,1 филијали на 100.000 жители,...

Србија доби Банка за ракија

Банка за ракија се отвори неодамна во Белград, во дестилеријата „Белград Урбан Дистилери“ која работи веќе десет години.  Српската...

Данска банка им „плаќа“ на клиентите да подигаат кредити

Третата најголема банка во Данска на клиентите им понуди кредити со негативна каматна стапка од 0.5%, што всушност значи дека клиентите ќе вратат помалку...

Во Србија отворена првата банка за семиња и гени

Во селото Паштриќ во Србија беше отворена првата банка аза семиња и гени „Zrno“, која има за цел актив но одгледување на старите сорти...

НЛБ Банка воведе NLB Pay, мобилен паричник

НЛБ Банка ја промовираше новата услуга,NLB Pay мобилен паричник – која овозможува бесконтактно плаќање на продажните места преку мобилен телефон. NLB Pay е уште една...

НЛБ Банка со награда за најдобра банка во Македонија од Еуромани...

Според Банката оваа награда е уште една потврда за особениот успех во надминувањето на сите поставени предизвици на Банката, посветеноста на сите вработени, како...

Шангај ја доби првата роботска банка – клиентите ги дочекуваат роботи

Џиао Лонг е најновиот вработен на банката China Construction Bank. Станува збор за роботска банка, прва од тој вид во Шангај. „Добредојдовте во банката...

НАЈПОПУЛАРНИ