Почетна Тагови банкрот

Таг: банкрот

Банкротираа 20% од рестораните во Бугарија

0
Во моментот работат околу 50% од рестораните во Бугаријаработат со загуба, а 20% од нив банкротираа, ијавија од Бугарската асоцијација на ресторани. Рестораните, баровите...

Банкротираше втората најстара авиокомпанија во светот

0
Колумбиската авиокомпанија Avianca Holdings, која е втора по големина јужноамериканска авиокомпанија и една од најстарите во светот, поднесе барање за банкротoт откако комулбиската влада...

Банкротираше најголемиот американски производител на млеко

0
Најголемиот американски производител на млеко, Dean Foods, прогласи банкрот по 94 години постоење. Оваа година, продажбата опадна за 7 проценти во првите шест месеци, додека...

SpaceX сака да отпушти 10% од вработените за да избегне банкрот

0
Компанијата задолжена за вселенски летови, SpaceX, најави дека ќе мора да „се раздели“ од некои од своите вработен поради глемите предизвици кои и претстојат....

Банкротираше компанијата Cambridge Analytica!

0
Британската консултантска компанија Cambridge Analytica која се најде во центарот на скандалот со злоупотреба на приватни податоци од неколку милиони Facebook корисници, ќе се затвори...