12.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови Барово

Таг: Барово

Платинестиот медал за виното „Барово“ e доказ за високиот квалитет на...

На еден од најзначајните специјализирани вински натпревари во Европа, црвеното вино „Барово 2015“ освои највисока награда. Според истакнатиот вински критичар, автор и член на...

Врвното црвено вино „Барово“ на Decanter прогласено за едно од најдобрите...

Врвното „тероар“ црвено вино „Барово“ на Винарската визба „Тиквеш“, од бербата 2015-та, е наградено со платинест медал на еден од најмасовните меѓународни вински натпревари...

НАЈПОПУЛАРНИ