Почетна Тагови Бимилк

Таг: Бимилк

До силен имунитет со Баланс+ Имуно, млеко збогатено со цинк

0
Како вистински избор за ладните зимски денови и заканите од настинки и вируси доаѓа новото млеко од Бимилк, Баланс+ Имуно со цинк, за јакнење на имунитетот....

Бимилк денес ја организира манифестацијата „Ден на фармери рекордери на Бимилк“

0
Во чест на своите фармери-кооперанти, компанијата „Бимилк“ денеска ја организира традициоанлната церемонија „Ден на фармери рекордери на Бимилк“. На манифестацијата во винаријата „Чифлик“ во Битола...

Со помала или поголема масленост? Кое млеко е најдобро за вас?

0
Без разлика дали го консумирате со вашите омилени домашни колачиња, можеби со какао или со житарки, или пак и вие и вашите деца го...

Редовна консумација на пробиотски јогурт за рамнотежата во организмот

0
Јогуртот одамна станал неизоставен производ во секојдневната исхрана, не само благодарение на својот вкус, туку и поради бројните придобивки за органите за варење и...

Бимилк ја задржува лидерската позиција на пазарот и во 2018 година...

0
Битолска млекара 2018 година ја завршува со позитивен раст на вкупната продажба и задржување на лидерската позиција во млечната индустрија. Како лидер на пазарот, компанијата...

Битолска млекара ја завршува годината со едукација на своите фармери

0
Во рамките на активностите за унапредување на соработката со своите партнери, Млекара АД Битола организираше наменска панел-дискусија со своите најголеми фармери-кооперанти, со цел информирање...

Здравата храна е новата мода! Нов тренд на социјалните мрежи или...

0
Колкав простор зазема здравата храна на социјалните мрежи и дали е тоа само уште еден од новите трендови што го диктираат денешното живеење, или...

Бимилк повторно ги изненади првачињата и им посака сладок почеток на...

0
Кон желбите за среќен и успешен почеток на учебната година, и оваа година се приклучува Бимилк, подарувајќи им на првачињата ширум Македонија мало внимание...

Битолско кисело млеко – омилениот вкус веќе 66 години

0
Наутро или навечер, како закуска или, пак, како додаток на омилените јадења, препознатливиот синоним за освежување, полн, автентичен вкус и полезност за организмот –...

Со една чаша Balans+ секој ден – здравје и енергија во...

0
Здравите навики се обврска за секој од нас во секоја сезона, особено во денешниот, динамичен начин на живеење. Брзите секојдневија и брзата храна што...