24 C
Skopje
среда, јули 15, 2020
Почетна Тагови биоразградливост

Таг: биоразградливост

Starbucks и McDonalds заедно ќе прават биоразградливи чаши

Лесно е да си купиме од омиленото кафе наутро по пат додека одиме на работа, а потоа да ја фрлиме чашата без да размислиме...

Ikea ќе користи биоразградливи амбалажи од печурки

Познатиот производител на мебел Ikea ја разгледува можноста да започне да користи биоразградлив мицелиум кој доаѓа од печурки како дел од своите напори да...

НАЈПОПУЛАРНИ