-2 C
Skopje
среда, ноември 25, 2020
Почетна Тагови блокчеин

Таг: блокчеин

Дијаспората наскоро ќе може да испраќа пари пари во Србија преку...

Жителите на Ниш есенва ќе имаат прилика благодарение на блокчеин техологијата да испробаат поевтин и побрз трансфер на пари од дијаспората во рамките на...

#ИновативностЧита: Блокчеин револуција – како технологијата позади криптовалутите го менува светот?

Блокчеин технологијата би можела да се прогласи и за светско чудо земајќи го предвид фактот дека целосно го револуционизираше не само светот на технологијата,...

Автомат за пиво користи блокчеин технологија за да ја провери возраста...

Блокчеин стартапот Civic најде креативен начин да ја покаже својата технологија и да ја олесни продажбата на алкохол. На четвртиот годишен самит CoinDesk Consensus,...

Биткоин годинава ќе потроши исто енергија колку и цела Австрија

Иако вредноста на биткоин драматично паѓа и расте, енергијата потребна за производство на биткоин постојано се покачува. Истражувачите проценуваат дека мрежата на биткоин консумира...

Facebook планира да лансира своја криптовалута?

Facebook, наводно, планира да лансира своја криптовалута, пишува The Verge. Засега не се познати деталите, но од компанијата истакнаа дека се фокусирани на користење криптовалути...

НАЈПОПУЛАРНИ