Почетна Тагови Бовин

Таг: Бовин

Црвеното вино My Way 2011 од Бовин прогласено за едно од...

0
Избрани квалитетни вина од целиот свет, како и од САД и Канада беа оценувани на интернационалниот вински натпревар одржан во Рочестер, Њујорк. 25 експерти...

Бовин A’gupka Vranec прогласено за едно од најдобрите вина на светот...

0
Голем интернационален успех на македонската винарија Бовин. Оваа година во која Бовин прославува јубилеј 20 години од своето постоење, добиено е престижното признание Grand...