-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови болница

Таг: болница

Пациент почина во германска болница поради хакерски напад

Пациент во сериозна здравствена состојба почина откако бил принуден да патува до пооддалечена болница поради хакерски напад. Имено, на 10 септември Универзитетската болница во Дизелдорф,...

Кина за само два дена отвори болница за лечење од корона...

Новата болница за лекување на луѓе заболени од корона вирусот со 1.000 кревети е отворена во близина на Вухан, кинескиот град од...

Погледнете како луѓето и роботите работат заедно во оваа болница од...

Со оглед на тоа дека светската популација брзо старее и се повеќе има недостиг од медицински персонал, здравствениот сектор во целиот свет...

Обединетите Арапски Емирати ќе градат болница во вселената

Министерството за здравство на Обединетите Арапски Емирати објави план за изградба на првата болница во земјината орбита именувана како „Emirates Space Hospital“, пишува „Калеј...

НАЈПОПУЛАРНИ