14 C
Skopje
понеделник, февруари 24, 2020
Почетна Тагови бучава

Таг: бучава

Што е Coffee Shop ефектот и како работата од кафуле наместо...

Долго време се смета дека сте попродуктивни кога ќе „избегате“ од канцеларија или од дома и ќе појдете во омиленото кафуле. Самиот факт дека...

Електричните автомобили во ЕУ ќе мора да прават бучава

Секој нов електричен автомобил во ЕУ со четири или повеќе тркала од 1 јули годинава ќе мора од безбедносни причини да има вграден акустичен...

Женева ќе ги казнува возачите на премногу бучните возила

Политичарите во Женева планираат да ги казнуваат возачите на премногу бучните автомобили, кои ќе ги ловат радари за бучава. Женевското градско собрание има намера...

НАСА направи технологија која ќе ја намали бучавата од авионите

Доколку некогаш сте престојувале во близина на некој аеродром или сте посетиле некој што живее на такво место, знаете какво е чувството кога се...

НАЈПОПУЛАРНИ