21 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020
Почетна Тагови видео

Таг: видео

Започнува натпреварот Huawei InFocus Awards за мобилна фотографија и видео

Huawei го објави својот регионален натпревар за мобилна фотографија и видео, Huawei InFocus Awards 2019. Натпреварот им овозможува на талентираните фотографи од Централна, Источна...

ВИДЕО: Младиот иноватор Иван Мрвош во една минута открива како да...

Велат дека добрите совети вредат злато и дека никогаш не застаруваат. Токму тоа важи за видеото во прилог, кое го направи младиот иноватор Иван...

Илон Маск објави две спектакуларни видеа од првoтo палење на моторот...

Илон Марк вчера радосно објави снимки на Twitter од палењето на моторот на нивната нова ракета, на која убаво можеа да се видат пламени...

Apple им конкурира на Netflix и на Amazon – ќе претстави...

Малку е познато за сервисот за гледање видеа на Apple, освен дека ветува понуда на оригинални содржини. Меѓутоа, според новите информации, Apple својот сервис...

НАСА го објави првото 8K ултра HD видео од вселената

Само мал број луѓе досега имаа прилика да појдат во вселената, а и во иднина тој број нема да биде голем. За сите луѓе...

Oгласувачите планираат да инвестираат 30 милијарди долари во онлајн видео огласување

Пoрталот Маркетинг365  писшува за најновите трендови претставени во Global Ad Trends на WARC, со фокус на видео огласувањето Се очекува дека огласувачите оваа година ќе потрошат вкупно...

„Фантазија“ влезе на пазарот со модерен маркетинг пристап

Да се воведе нов бренд на пазарот воопшто не е едноставна работа. Тоа бара многу знаење, вештини и креативност да се изоди патот до...

Ова е првото 3D видео од вселената

Кога станува збор за експерименти со вселенски летови италијанскиот астронаут Паоло Несполи не знае да каже не. „Во принцип, прифаќам се. Тоа не е...

Македонски Телеком воведе опција Video за неограничено гледање видео содржини на...

Со новата опција Video на Македонски Телеком гледајте неограничено: YouTube, Netflix, HBO GO и MaxTV GO на својот смартфон. За корисниците на новите Smart...

ВИДЕО: Алката Fitt360 ја носите околу врат и снима видео од...

Компанијата Linkflow ја направи алката Fitt360, која ја снима околината на корисниците под агол од 360 степени. Алката наликува на безжични слушалки, но наместо...

НАЈПОПУЛАРНИ