0 C
Skopje
среда, април 1, 2020
Почетна Тагови визија

Таг: визија

Четири работи кои сите би требало да ги направиме до 8...

Животот денес е многу брз и понекогаш не можеме да ги следиме своите соништа, особено ако имаме работа и деца. Затоа, ако своето време...

Цукерберг има нова визија за Facebook – ќе го претвори во...

Основачот и извршен директор на Facebook, Марк Цукерберг, изјави дека неговата визија за Facebook, платформата за размена на пораки и социјално вмрежување, е фокус...

Пет промени на менталниот склоп кои треба да ги направите кога...

Претприемачите не завршуваат со работа кога се изморени, тие завршуваат со работа кога нема да има работа. Илјадници луѓе сонуваат за денот кога ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ