6.6 C
Skopje
среда, октомври 21, 2020
Почетна Тагови висока температура

Таг: висока температура

Во Долината на смртта во Калифорнија измерена највисоката температура во светот

Во недела, 16 август, американската Национална метеоролошка служба ја измери највисоката температура кога било измерена на Земјата. Високите температури во Долината на...

НАЈПОПУЛАРНИ