Почетна Тагови Витаминка

Таг: Витаминка

Три нови масла „Брилијант“

0
„Витаминка“ го прошири портфолиото со три нови масла од брендот „Брилијант“. Покрај сончогледовото и Омега-3, отсега на пазарот се достапни и Extra virgin...

„Витаминка“ се претставува на саемот ISM 2020 во Келн

0
„Витаминка“ има успешно претставување на својот асортиман производи на саемот за кондиторски производи – ISM 2020 во Келн, соопштија од компанијата. Саемот почна вчера...

Донација товарно возило од Витаминка за ТППЕ Прилеп

0
Витаминка за Територијално противпожарната единица во Прилеп донира товарно моторно возило марка Mitsubishi L200 за потребите на прилепската единица. Возилото е комплетирано со современа...

Преку присуство на саеми Витаминка ја продолжува потрагата по нови пазари

0
Со големиот асортиман, разните производи, широкиот спектар производни програми, Витаминка се претставува на најголемите саеми и со тоа ја продолжува потрагата по нови пазари....

Петар Стојковски од Витаминка се стекна со најпрестижното признание „Business Elite’s...

0
Петар Стојковски, директор за продажба за српскиот пазар од Витаминка, е еден од 40-те најуспешни млади лидери прогласени на годинешната Global Top Brand Awards...

Витаминка ќе стипендира студенти на Машински и на Факултетот за електротехника...

0
Витаминка ќе додели 4 целосни стипендии за додипломски студии за академската 2019/2020 година. Стипендиите ќе се доделат по две на Машинскиот факултет во Скопје,...

Витаминка со право на користење на ликовите „Minions”

0
Мега популарните „Minions" ќе се аплицираат на Стоби Флипс со вкус на сирење што ќе се најде во маркетите во Велика Британија до крајот...

„Иновативност“ во посета на фабриката 3, „Брилијант“ на прехранбениот гигант „Витаминка“...

0
„Иновативност“ имаше прилика да се запознае со работата на производителот број 1 на масло за јадење во земјата и да поразговара со најважните оперативни...

Признание за Витаминка за општествена одговорност и промоција на семејните вредности

0
Витаминка од Владата на Република Северна Македонија доби признание за општествена одговорност и промоција на семејните вредности, за воведување на скратеното работно време за...

Започнува „Двеодолива Чоко Стоби Флипс“ наградна игра

0
Од денеска Витаминка ја започнува големата „Двеодолива Чоко Стоби Флипс“ наградна игра. Награди ќе има на секои два часа, дневни, саботни, неделни и месечни....