Почетна Тагови Водно

Таг: Водно

Еко акција за почисто Водно на вработените во Телеком

0
По повод Светскиот ден на животната средина, 5 јуни, вработените во Македонски Телеком организираа еко акција за чистење на парк шумата Водно. Во акцијата учествуваа...

Забраната за возила до Водно стапува на сила викендов, а автобускиот...

0
Од викендов стапува на сила забраната за движење моторни возила на патот до Средно Водно. Забраната ќе важи во еден правец, од клучката за...

Од 15 ноември забрана за возила на Средно Водно

0
Градоначалникот Петре Шилегов најави дека работат за сообраќајно решение со кое ќе се реши хаосот со паркирани возила во парк шумата Водно „Од 15 ноември...