Почетна Тагови возачка дозвола

Таг: возачка дозвола

Кина гради полициска станица во која ќе работи само вештачка интелигенција

0
Кина објави дека во еден од своите поголеми градови, Вухан, ќе отвори полициска станица во која ќе работи само вештачка интелигенција. Со ова уште...