Почетна Тагови Ворен Бафет

Таг: Ворен Бафет

Ворен Бафет предупредува – на светот му се заканува мегакатастрофа

0
На светот му се заканува огромна катастрофа која зад себе ќе остави хаос и човечки жртви, а ќе го раздрма и финансискиот свет, предупреди...

Ворен Бафет вели дека една одлука ги разликува успешните луѓе од...

0
Ворен Бафет знае како да носи паметни одлуки. Една од тие одлуки е да каже НЕ речиси на се. Друга е да ги вработи...

Три навики на Ворен Бафет кои го покажуваат патот до успехот

0
Ворен Бафет поминал тежок пат за од момче кое на само 7-годишна возраст продавало „кока-кола“ на улица да стане четвртиот најбогат човек на светот....

Милијардерот Ворен Бафет предвидува лош крај за биткоин

0
Бафет уште во 2014 година јавно го произнесе својот став за биткоин и кажа дека не го смета за валута, туку за фатаморгана. Што ќе...