4 C
Skopje
сабота, април 10, 2021
Почетна Тагови геном

Таг: геном

На Исланд досега се идентификувани 463 варијанти на корона вирусот

Исланд генетски ги секвенцираше сите потврдени случаи на зараза со корона вирусот во земјата од почетокот на пандемијата, што е клучно во...

Google сака со генетски инженеринг да ги направи луѓето имуни на...

Откако минатата година кинескиот научник Хи Џианкуи објави дека се родени првите генетски модифицирани бебиња, односно близнаци на кои им направил измени на геномите...

НАЈПОПУЛАРНИ