3 C
Skopje
среда, декември 2, 2020
Почетна Тагови ДЕбарско Езеро

Таг: ДЕбарско Езеро

Езеро или пластика – Lend Art на брегот на Дебарското Езеро

Познатиот ликовен уметник од Ростуше, Адем Сулејманоски изработи Ленд арт „Езеро или пластика“ на брегот на Дебарското Езеро, кај месноста Мелнчки мост, посветен на...

НАЈПОПУЛАРНИ