10.8 C
Skopje
недела, октомври 24, 2021
Почетна Тагови девелопери

Таг: девелопери

Huawei инвестира милион евра во студентски развоен проект

Huawei објави дека во текот на наредните три години ќе инвестира 1 милион евра во студентски развоен проект, односно разни програми за...

По прв пат во историјата на Apple конференцијата за девелопери WWDC...

По прв пат во историјата на гигантот Apple конференцијата за девелопери Worldwide Developers Conference ќе биде виртуелна и бесплатна, а ќе почне...

Global Game Jam викендов во Скопје, Охрид и Битола

Global Game Jam е најголемиот светски настан за креирање на игри кој се одржува еднаш годишно, истовремено на повеќе локации низ целиот...

НАЈПОПУЛАРНИ