37.8 C
Skopje
вторник, јули 27, 2021
Почетна Тагови дигитален пасош

Таг: дигитален пасош

Њујорк го лансираше првиот дигитален КОВИД пасош во светот

КОВИД-19 пасошите станаа реалност во државата Њујорк во САД откако нивното лансирање го објави гувернерот Ендрју Куомо. Дигиталниот пасош наречен Excelsior Pass...

НАЈПОПУЛАРНИ