Почетна Тагови дигитални центри

Таг: дигитални центри

Facebook ќе отвори три центри во Европа за дигитално описменување

0
Фејсбук најави дека во Европа ќе отвори три нови центри за дигитално описменување на граѓаните. Центрите ќе бидат отворени во Шпанија, Полска и Италија  Од Фејсбук...