-1.4 C
Skopje
среда, јануари 22, 2020
Почетна Тагови дланки

Таг: дланки

Amazon развива систем за плаќање со скенирање на дланка

По интернет се шират информации дека продавниците на Amazon и другите трговци кои соработуваат со компанијата ќе користат систем за плаќање со...

Amazon тестира сосема нов начин на плаќање со вашите дланки

Медиумите пренесуваат дека Amazon ги користи своите вработени во Њујорк за да тестира сосема нов начин на плаќање, кој нема врска со кешот, картичките...

НАЈПОПУЛАРНИ