8.7 C
Skopje
среда, октомври 21, 2020
Почетна Тагови Долина на смртта

Таг: Долина на смртта

Во Долината на смртта во Калифорнија измерена највисоката температура во светот

Во недела, 16 август, американската Национална метеоролошка служба ја измери највисоката температура кога било измерена на Земјата. Високите температури во Долината на...

НАЈПОПУЛАРНИ