6 C
Skopje
понеделник, април 6, 2020
Почетна Тагови дојка

Таг: дојка

Google Health поуспешен во откривањето рак на дојка од лекарите

Меѓународен тим составен од научници од Империал колеџ од Лондон и Google Health, дизајнираа и направија компјутерски модел на ренген слики на...

Витаминка за сите жени вработени во компанијата организира бесплатни ехо-прегледи на...

Со спроведување на прегледите во самата компанија покрај што се прави вистински потег на искрена грижа за здравјето и добросостојбата на жените од сите...

Научници излечија жена со рак на дојка само со помош на...

За прв пат во светот научници успеаја да излечат жена со напредна форма на терминален рак на дојка. И тоа без употреба на хемотерапија...

НАЈПОПУЛАРНИ