Почетна Тагови електроника

Таг: електроника

Овој кинески град произведува 90% од електрониката во светот

0
„Кога станува збор за правењето хардвер сите патишта водат до Шенжен“. Овој кинески град е познат како светска фабрика и кинеска престолнина на гаџети...