30.8 C
Skopje
вторник, јули 27, 2021
Почетна Тагови Ел Салвадор

Таг: Ел Салвадор

Ел Салвадор им подарува 30 долари во биткоин на сите свои...

Претседателот на Ел Салвадор, Најиб Букеле, освен што ја легализираше употребата на биткоин, им понуди 30 долари во таа криптовалута на сите...

Која е првата земја во светот што го прифати биткоин како...

Наиб Букеле, претседател на Ел Салвадор, најави дека во земјата биткоин ќе стане официјално средство за плаќање. Ако Конгресот ја поддржи идејата...

НАЈПОПУЛАРНИ