6.1 C
Skopje
вторник, декември 10, 2019
Почетна Тагови живи инсектициди

Таг: живи инсектициди

Инсекти „тренирани“ во Германија се на специјална задача низ Европа

Инсекти „тренирани“ во Германија ширум Европа извршуваат специјална задача - да уништат други инсекти. Осите и некои други бубачки служат како замена...

НАЈПОПУЛАРНИ