5.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови завој

Таг: завој

Паметен завој свети кога има инфекција

Битно е чистењето на раните и проверката за инфекции, но отстранувањето на завојот и повторното ставање може да биде макотрпен процес. Нов...

Измислен завој кој помага во зараснувањето на скршеници

Нов тип на завој во иднина ќе може да ги лечи скршените коски така што ќе испушта протеини одговорни за формирање на...

Нов вид фластер ја сопира крвта, но не ја впива

TНајголем дел од фластерите од една страна помагаат да се залечи раната, а од друга кога ќе ги одлепиме може да ја...

НАЈПОПУЛАРНИ