12.8 C
Skopje
недела, октомври 24, 2021
Почетна Тагови загрозено светско наследство

Таг: загрозено светско наследство

УНЕСКО препорачува Охрид да се стави на листата со загрозени светски...

Организацијата за образование, наука и култура при Обединетите нации (УНЕСКО) во последниот нацрт-извештај пред одржувањето на 43-тата сесија на Комитетот за културно наследство што...

НАЈПОПУЛАРНИ