14 C
Skopje
среда, јуни 3, 2020
Почетна Тагови заем

Таг: заем

Ангеловска: Владата се одлучи за заем до еврообврзница од 400 милиони...

Вкупно 400 милиони евра заем до еврообврзница ќе побара Владата од странски банки за да се издржи ударот врз економијата од коронавирусот,...

Обезбеден нов заем за автопатот Кичево – Охрид

Обезбеден нов заем во износ од 163 милиони евра ( 180 милиони долари ) за изградба на автопатот Кичево- Охрид. Собранието го...

Во Шведска ќе се гради најголемата европска фабрика за батерии

Европската инвестициска банка (ЕИБ) на шведската иновативна компанија Northvolt и  одобри заем од 250 милиони евра за проектот за изградба на најголемата европска фабрика...

Унгарија ги стимулира жените помлади од 40 години да раѓаат деца...

Се помалку деца се раѓаат во Европа. Унгарците напорно работеа да го остварат својот неверојатен економски раст, изјави премиерот Виктор Орбан во обраќање до...

Потпишување договор за заем со ЕБОР за нови еко автобуси за...

Договор за заем со кој треба да се набават нови нископодни автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие Скопје ќе биде потпишан денеска во Министерството за...

НАЈПОПУЛАРНИ