Почетна Тагови затворање

Таг: затворање

Starbucks затвора 150 кафетерии ширум светот

0
Познатиот синџир кафетерии Starbucks затвора 150 локали ширум светот. Ова е последица на лошите бизнис резултати во првиот квартал од годината, поради што вредноста...

Кина затворила 128.000 „штетни” интернет страници минатата година

0
Минатата година Кина затвори околу 128.000 интернет сајтови, кои содржеле нецензурирани или други „штетни" информации, соопшти официјалната државна агенција Синхуа, цитирајќи го националното биро...