-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови затвореници

Таг: затвореници

Вештачка интелигенција ќе ги следи поранешните затвореници и ќе проба да...

TYPO Според податоците на американското Министерство за правосудство, дури над 80% од бившите затвореници повторно ќе бидат уапсени во...

Затворите во Хонгконг ќе станат паметни, а затворениците ќе ги чуваат...

Последните години светот околу нас станува паметен - од телефони, часовници, машини за перење алишта и фрижидери до паметни градови. За таквата...

НАЈПОПУЛАРНИ