4.8 C
Skopje
сабота, февруари 4, 2023
Почетна Тагови заштита

Таг: заштита

Научниците потврдија – само една доза вакцина обезбедува заштита од КОВИД-19,...

Од ден во ден има се повеќе вакцинирани луѓе во светот. Некои примиле само една доза, некои две дози, а некои уште...

Руски научници создадоа етикети со невидливи слики кои не може да...

Повеќето од денешните етикети кои штитат од фалсификаторите имаат едно нешто што е заедничко - на нив се се гледа, што значи...

Научници открија нова бариера која ја опколува Земјата и влијае на...

Колку и да ја истражуваат луѓето Земјата и вселената, има уште многу неоткриени работи кои влијаат врз тоа како жиеват луѓето на...

3-во-1: Интегрирани решенија за крајни корисници нудат одговори на инциденти за...

Со последната надградба на своето најпопуларно решение за средни бизниси и претпријатија Kaspersky претстави нов пристап кој го интегрира Kaspersky Endpoint Security for Business...

Експертите советуваат како да се однесуваме на плажа годинава

Летото почна и носи сончеви денови и годишни одмори. Годинава луѓето повеќе отколку кога било сакаат да избегаат на море после неколку...

Ова ранче ја штити главата на вашето бебе во случај на...

Тие што се родители и имаат мали деца знаат колку е битно да се следи секој чекор што го прават децата. Многумина се плашат...

Драган Давидовиќ: Со Kaspersky ИТ безбедносните решенија сте секогаш чекор пред...

Интернетот е од суштинско значење за функционирање на скоро секој сегмент од животот, но исто така може да биде и најголемата закана,...

Дури 84% од родителите се загрижени за онлајн безбедноста на нивното...

Новото глобално истражување на Kaspersky открива предизвици зад ограничените семејни разговори за безбедноста на интернет Дури 84% од родителите ширум...

Заштита на децата во дигиталниот свет – Kaspersky Safe Kids и...

Македонски Телеком воведува алатки за заштита на децата во дигиталниот свет: Kaspersky Safe Kids и детски смарт часовници, достапни во Cool Kids, новата тарифа...

Човечка експертиза. Со брзина на машина. Обезбедете го вашиот бизнис со...

  Бидејќи 69% од претпријатијата сметаат дека заштитата на податоците е нивниот најважен предизвик за cyber безбедност, сега е најсоодветен момент да ја подобрите вашата...

НАЈПОПУЛАРНИ