4 C
Skopje
сабота, април 10, 2021
Почетна Тагови Зимбабве

Таг: Зимбабве

Во Зимбабве поради стари сијалици се оди во затвор

Во Зимбабве неделава беше дополнет законот со кој се забранува купување и продавање на стари, класични сијалици со влакно и сега поседувањето такви сијалици...

НАЈПОПУЛАРНИ