Почетна Тагови зимско сметање

Таг: зимско сметање

Европскиот парламент гласа за укинување на летното сметање на времето

0
Европскиот парламент мибнатата година го поддржа предлогот за укинување на летното сметање на времето, односно поместувањето на часовникот за еден час за да се...