19 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020
Почетна Тагови злонамерен софтвер

Таг: злонамерен софтвер

Дигитален корона вирус се шири на интернет

Паниката поради епидемијата на корона вирусот се прошири и во виртуелниот свет. Имено, експертите за безбедност забележаа брзо ширење на злонамерна програма...

Telekom SafeNet услуга за безбедност на мобилната мрежа

Македонски Телеком од денеска прв на македонскиот пазар воведува услуга интегрирана во мобилната мрежа (cloud решение) којашто го заштитува сообраќајот остварен преку интернет прелистувач....

НАЈПОПУЛАРНИ