4.3 C
Skopje
недела, декември 8, 2019
Почетна Тагови изумирање

Таг: изумирање

Секоја година постојат се поголеми шанси за изумирање на човештвото, предупредуваат...

Секоја година има поголема шанса за изумирање на луѓето отколку претходната и поголеми шанси за истребување отколку да не удри гром или...

На птиците во Нов Зеланд ќе им требаат 50 милиони години...

Откако пред 700 години стигнале на Нов Зеланд, луѓето во толкава мера ја имаат уништено тамошната популација на птици што за да се опорават...

НАЈПОПУЛАРНИ