13.7 C
Skopje
среда, ноември 20, 2019
Почетна Тагови Илон Маск

Таг: Илон Маск

Илон Маск првата фабрика на Tesla на европско тло ќе ја...

Извршниот директор на Teslа, Илон Маск, изјави дека првата негова фабрика на европско тло ќе биде изграден во Берлин, затоа што иноваторот...

Илон Маск успешно лансираше уште 60 сателити за вселенски интернет

Американската приватна технолошка компанија SpaceX, на чие чело стои најпознатиот иноватор на денешницата, Илон Маск, во вселената лансираше уште 60 сателити кои...

Илон Маск се повлекува од Twitter после низата проблеми кои си...

Извршниот директор на Tesla, Илон Маск, во низа твитови на своите следбеници им соопшти дека се збогува со Twitter. Оваа одлука Маск...

Илон Маск донираше 1 милион долари за садење дрвја

Илон Маск донираше 1 милион долари односно еден долар за дрво на јутјуберот Џими MrBeast Доналдсон, кој моментално работи на кампања за...

Проработе вселенскиот Интернет на Илон Маск – иноваторот успешно го испрати...

Илон Маск можеби повремено личи на лудак, но мора да му се оддаде признание. Кога нешто ќе одлучи да направи, тогаш тоа...

Бивши вработени во Teslа откриваат како е да се работи за...

Директорот на Teslа, Илон Маск, е уникатна личност. Годинава тој беше прогласен за наинспиративен лидер во технолошката индустрија и испадна од листата со 100...

Илон Маск го претстави новиот прототип на неговото вселенско летало за...

Извршниот директор на ЅpaceX, Илон Маск, објави нови детали за вселенското летало Starship Mark 1, за кое вели дека ќе успее да превезе огромен...

Илон Маск потврди – Tesla пристигнува во Србија и во Хрватска

Основачот и прв човек на компанијата Tesla, Илон Мас, на Twitter напиша дека Tesla наскоро ќе се најде во Словачка, Србија и во Хрватска....

Илон Маск направи батерија со која автомобилите ќе возат 1,6 милиони...

Научниците кои соработуваат со компанијата на Илон Маск, Teslа, објавија научен труд за супертрајна батерија. Предвидувањата на Маск вообичаено се остваруваат, но најчесто временскиот...

Илон Маск и Џек Ма се сложуваат дека колапсот на популацијата...

Илон Маск и Џек Ма се посебни личности и технолошки лидери чии одлуки го менуваат целиот свет и влијаат на милиони луѓе. Минатата недела...

НАЈПОПУЛАРНИ