Почетна Тагови Илон Маск

Таг: Илон Маск

Илон Маск повторно го потона биткоин

0
Колкава моќ може да има еден човек врз криптовалутите? Очигледно многу ако го гледаме Илон Маск. Ексцентричниот иноватор повторно предизвика турбуленции на пазарот за...

Видео од првото успешно слетување на ракетата Starship за патување на...

0
Прототипот на ракетата SpaceX, Starship SN15, конечно по прв пат успешно слета назад на копното после висинки тест на 10 километри и неколку спектакуларно...

Четворица астронаути безбедно се вратија на Земјата со капсулата на Илон...

0
Четворица астронаути, од кои тројца Американци и еден Јапонец, ја напуштија Меѓународната вселенска станица со капсулата Crew Dragon на компанијата SpaceX, после повеќе од...

Маск понуди 100 милиони долари награда за смислување начин за чистење...

0
Американскиот претприемач и милијардеер Илон Маск понуди 100 милиони долари награда за иноваторите ако осмислат начини за борба против климатските промени и чистење на...

Импресивно видео од автопилотот на Илон Маск

0
Дел од сопствениците на автомобили на Teslа веќе некое време уживаат во можностите на софтверот Full Self-Driving Beta, со кој возилата можат да управуваат...

Маск повеќе не е извршен директор на Teslа, отсега е нејзин...

0
Tesla поминува низ кадровски промени, но сигурно не такви кои би ви паднале на памет. Имено, шефот на Teslа, Илон Маск, повеќе не е...

Илон Маск по деветти пат ја лансираше ракетата Falcon 9 со...

0
Компанијата SpaceX вчера лансираше нови 60 сателити за Starlink вселенскиот интернет, а ја употреби истата ракета Falcon 9 по рекорден деветти пат. Ракетата беше...

SpaceX во Тексас гради база за развој на вселенски бродови за...

0
Вселенската компанија на Маск најголем дел од своите операции врзани за вселенскиот брод Starship ги сели во Тексас. Имено, SpaceX доби дозвола од американската...

SpaceX сака да овозможи вселенски интернет во камионите, бродовите и во...

0
Компанијата SpaceX бара дозвола од регулаторите да овозможи поврзување на возилата, камионите, бродовите и авионите со својот вселенски интернет Starlink. SpaceX во петокот побара...

Идната година вселенскиот интернет на Маск ќе ја покрива целата Земја

0
До крајот на годинава земјината топка ќе биде покриена со вселенскиот интернет Starlink, а веќе идната година нема да има ќоше на Земјата кое...