Почетна Тагови Илузиум

Таг: Илузиум

Во Скопје денес се отвори Илузиум – Музеј на илузии

0
На три ката и на површина од околу 550 метри квадратни, од денес официјално започна да работи Илузиум, првиот македонски музеј на илузии кој...