6.5 C
Skopje
четврток, декември 12, 2019
Почетна Тагови имплант

Таг: имплант

Извршена првата операција на мозок преку 5G на пациент оддалечен 3.000...

Доктор ја направи првата операција во светот на мозок преку мобилната мрежа 5G. На пациент со Паркинсонова болест му бил вграден имплант во мозокот...

Имплант за мозокот им овозможува на паразлизираните луѓе да ги претворат...

Имплант за мозокот им овозможува на парализираните луѓе мислите да ги претворат во текст. Тројца парализирани луѓе од вратот надолу успеаја да искористат немодифициран...

Јапонци направија имплант кој ги уништува туморите

Јапoнски научници смислија уред кој може да се вгради во телото и притоа да помогне во уништувањето на голем број клетки на туморите. Фотодинамичната...

НАЈПОПУЛАРНИ