Почетна Тагови инвалидска количка

Таг: инвалидска количка

Ова е „лего бабата“, Германка која прави рампи за инвалидски колички...

0
Рита Ебел е 62-годишна Германка која уште ја нарекуваат и „лего бабата“. Таа и нејзиниот сопруг Волфганг ја направиле првата рампа за инвалидска количка...

Електричниот скутер Pendel им овозможува независност на луѓето во инвалидска количка

0
Huka Pendel е електричен скутер кој е уникатно, еколошко решение за мобилност на инвалидските колички кои вообичаено се ограничени за пократки растојанија. Овој скутер...

Роботизиран егзоскелет им овозможува на луѓето во инвалидска количка повторно да...

0
Роботскиот егзоскелет Rewalk, се носи на телото и им овозможува на луѓето кои се врзани за инвалидска кличка повторно да ги движат колената и колковите....

Wheelie 7 е првата инвалидска количка во светот која се контролира...

0
Ова е првата инвалидска количка во светот која се контролира со лицето. Количката Wheelie 7 прецизно ги идентификува изразите на лицето и во реално...

Офроуд инвалидска количка им овозможува на хендикепираните лица да ја истражуваат...

0
Оваа инвалидска количка е специјално направена да биде офроуд, односно да се користи на нерамен терен, козји патеки... Количката Emma X3 на компанијата Extreme...

ВИДЕО: Kenguru е првиот електричен автомобил наменет за луѓе во инвалидска...

0
Иако постојат возила во коишто можат да се возат луѓе кои користат инвалидска количка, тие генерално се дизјанирани за количката да биде во задниот...