Почетна Тагови инкубатор

Таг: инкубатор

Македонски Телеком отвори инкубатор за дигитални таленти каде студенти ќе развиваат...

0
Македонски Телеком отвори инкубатор за дигитални таленти, составен од тим од студенти кои ќе работат на развивање на апликации за дигитална трансформација. Освен за...

Првиот ментор на втората пред-акцелераторска програма на Сеавус Инкубатор е од...

0
Силиконската долина повторно во Скопје Како прв ментор на втората пред-акцелераторска програма наменета за ИТ стартапи, Сеавус Инкубатор го најавува  гостувањето на Адамс Елиот од...