14 C
Skopje
понеделник, февруари 24, 2020
Почетна Тагови иновативни градови

Таг: иновативни градови

Ова се најиновативните градови во светот

Иновациите се најбитниот елемент за успех. Најголемите корпорации долго време таргетираат иновациски хабови богати со таленти, но битката за таленти сега го интензивира фокусот...

Топ 50 најиновативни градови во светот

Силиконската Долина можеби е дом на огромни технолошки компании како Google и Facebook, но Сан Франциско не е најиновативниот град во светот според годишното...

НАЈПОПУЛАРНИ